На кафедрі аудиту, обліку та оподаткування проведено бінарну лекцію у контексті продовження співпраці зі стейкхолдерами - спеціалістами провідних підприємств, установ та організацій Кіровоградської області. |
|
На кафедрі аудиту, обліку та оподаткування проведено бінарну лекцію у контексті продовження співпраці зі стейкхолдерами - спеціалістами провідних підприємств, установ та організацій Кіровоградської області.
26 листопада 2024 року кандидатом економічних наук, доцентом кафедри аудиту, обліку та оподаткування Аллою ЛИСЕНКО та кандидатом економічних наук, завідувачем сектору економічних досліджень Інституту сільського господарства Степу НААН, експертом-дорадником з аудиту, економіки та управління підприємством Юрієм КЕРНАСЮКОМ було проведено бінарну лекцію з дисципліни «Моделі та методи прийняття рішень в аналізі, аудиті та оподаткуванні» на тему «Моделі розв’язання проблем беззбитковості діяльності суб’єкта господарювання» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОНП «Аудит, державний фінансовий контроль та експертиза». Юрій КЕРНАСЮК є колишнім випускником кафедри, а нині стейкхолдером та активним учасником процесу розробки освітніх програм.
У рамках лекції було розглянуто сутність поняття «беззбитковість», залежність між прибутком, обсягом реалізації продукції та її собівартістю з урахуванням розподілу витрат за постійною та змінною складовими, основи моделювання беззбиткового обсягу продаж та зони безпеки підприємства, особливості проведення аналітичної оцінки імовірності банкрутства, підходи у моделюванні реальних можливостей відновлення та недопущення втрати платоспроможності підприємства.
Науково-теоретичну складову теми висвітлила кандидат економічних наук, доцент кафедри аудиту, обліку та оподаткування Алла ЛИСЕНКО, а науково-практичну складову розкрив кандидат економічних наук, завідувач сектору економічних досліджень ІСГС НААН, експерт-дорадник з аудиту, економіки та управління підприємством Юрій КЕРНАСЮК.
Алла ЛИСЕНКО акцентувала увагу на ключових поняттях теми, важливості здійснення розподілу витрат за постійною та змінною складовими при моделюванні беззбиткового обсягу продаж та зони безпеки підприємства, особливостях застосування графічного та математичного підходів у моделюванні точки беззбитковості, базових підходах щодо здійснення аналітичної оцінки імовірності банкрутства, а також щодо моделювання можливостей відновлення та недопущення втрати платоспроможності підприємства.
Юрій КЕРНАСЮК представив узагальнені результати оцінки діяльності суб’єктів господарювання України за видами економічної діяльності, акцентував увагу слухачів на галузевих особливостях сільського господарства та їх урахуванні при визначенні беззбиткового обсягу продажу, поділився досвідом щодо автоматизації процесу розрахунку точки беззбитковості, а також розкрив ключові положення методики, яка застосовується науковцями Інституту сільського господарства Степу НААН у процесі моделювання важливих фінансових показників діяльності суб’єктів господарювання аграрної сфери.
Лекцію було проведено на платформі Zoom, інформацію про захід було попередньо анонсовано для здобувачів та викладачів кафедри та факультету. Представлена тематика зацікавила не лише здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОНП «Аудит, державний фінансовий контроль та експертиза», а й здобувачів інших освітніх програм, а також викладачів.
Актуальність та важливість науково-теоретичної та науково-практичної складових теми «Моделі розв’язання проблем беззбитковості діяльності суб’єкта господарювання» підкреслила значна кількість питань, у тому числі й дискусійних, які надійшли від здобувачів та викладачів.
Кафедра аудиту, обліку та оподаткування щиро дякує кандидату економічних наук, завідувачу сектору економічних досліджень Інституту сільського господарства Степу НААН, експерту-дораднику з аудиту, економіки та управління підприємством Юрію КЕРНАСЮКУ за висвітлення важливих практичних аспектів проблеми у рамках лекційної тематики та налаштована на подальшу плідну співпрацю.
|