Привітання від декана факультету

Шановні користувачі мережі Інтернет та відвідувачі нашого сайту!

Я рада вітати Вас на офіційному сайті кафедри аудиту та оподаткування економічного факультету Центральноукраїнського національного технічного університету і сподіваюся, що інформація, з якою Ви ознайомитися, буде для Вас цікавою й корисною.

Звертаючись до потенційних абітурієнтів, нинішніх студентів та аспірантів, хочу підкреслити, що як не парадоксально, але професії бухгалтера, аудитора, аналітика, експерта, ревізора, податкового інспектора так само високооплачувані і затребувані, як і 10, і 20 й 100 років тому, і будуть залишатися такими. Разом з тим, треба змінювати сприйняття та розуміння сутності цих професій, які на перший погляд – не цікаві та одноманітні.

Бухгалтерська служба, фінансово-економічні, аналітичні, податкові відділи – це не місце для простого підрахунку цифр, а простір для наукової та професійної роботи високого рівня і не побоюся цього слова – творчого підходу, який вимагає тактичної гнучкості та креативності, але, в першу чергу, сміливості для прийняття важливих стратегічних рішень.

Важливий акцент в роботі кафедри – це міжнародне співробітництво та, відповідно, стимулювання студентів до використання іноземних мов в своїй професійній діяльності. Їх знання в сучасному світі – це вже не просто самоціль, а важливий інструмент досягнення нових вершин, можливість знайти застосування своїх знань та мати високу конкурентоспроможність на ринку праці як в Україні, так і за кордоном.

Робота бухгалтера, аудитора, аналітика - динамічна та непередбачувана, доводиться діяти в середовищі, яке постійно змінюється, тому послідовна, постійна освіта, підвищення кваліфікації є більш важливим, ніж знання, які були отримані одноразово.

Наша спеціальність відкриває широкі можливості для підвищення кваліфікації та професійного зростання: отримання міжнародних сертифікатів в сфері обліку, сертифіката аудитора, судового експерта, податкового консультанта, суб’єкта оціночної діяльності та ін. Ці професії – відносно молоді, але вже зайняли ключові позиції в сучасному суспільстві.

Професіонали в цій сфері виконують важливі функції, які виходять за межі заповнення документів, адже контролюють матеріальні та фінансові потоки підприємств, готують для офіційного оприлюднення фінансову, соціальну звітність з метою залучення нових інвесторів. Тому разом зі спеціальними бухгалтерськими знаннями, професійні бухгалтери, аудитори, аналітики повинні мати навички зв’язків із громадськістю, ведення перемов.

Найважливішим компонентом освітньої діяльності кафедри є блок дисциплін, пов'язаних з організацією і методикою аудиту (зовнішнього, державного, внутрішнього), управлінням оподаткуванням на макро- та мікрорівні, розвитком соціальної відповідальності бізнесу та професійної етики в науково-дослідній, аудиторській та бухгалтерській діяльності. Несподіваний, на перший погляд, альянс, але в дійсності дуже важливий, оскільки чесність, порядність, об’єктивність – принципові якості, які є важливим атрибутом професійної діяльності в сфері обліку, аудиту, контролю, оподаткування.

Наш випускник – це людина, яка здатна розв’язувати складні завдання економіко-правового характеру; прагне розвиватися й професійно зростати; любить свою справу, адже саме ці якості забезпечують повагу та визнання у суспільстві.

Кафедра аудиту та оподаткування готова до діалогу та відкрита до співробітництва з усіма зацікавленими особами, установами, організаціями.

Я вдячна за інтерес і увагу, які Ви приділили нашій кафедрі, та сподіваюсь, що взаємне співробітництво буде цікавим та плідним.

З повагою, доктор економічних наук, професор Шалімова Н.С.

 

© 2024 KNTU