Тактична медицина для цивільних

audit news

Студенти кафедри аудиту, обліку та оподаткування взяли участь у заході «Тактична медицина для цивільних», що відбувся 28-29 березня на базі ЦНТУ, у ході якого інструктори розповідали про те, як треба надавати першу допомогу у різних випадках. Серед 16 учасників 2 здобувача нашої кафедри: Катерина Шевченко (група ОО-22) та Богдан Ащеулов (ОО-20ск3).

Через агресію українцям як ніколи потрібні знання про домедичну допомогу. Під час теоретичної частини можна було дізнатись про зони надання та алгоритм допомоги, види критичних кровотеч, травм та надання першої допомоги при них, медикаменти, які доцільніше буде використовувати у таких ситуаціях, а також розглянули різні предмети та ліки, які використовують військові у подібних ситуаціях. У ході тренінгу, крім теоретичних знань, було багато практики: затискання ймовірних місць масивної кровотечі, практичне застосування турнікету на своїх руці та нозі, тампонування кровотечі на манекені зі штучною системою кровообігу, забезпечення прохідності дихальних шляхів завдяки назофарингальній трубці манекену, накладання тиснучих пов’язок собі та іншій людині та огляд постраждалого за затвердженим алгоритмом MARCHE. Також були практичні моделювання ситуацій евакуації та надання допомоги потерпілому під час обстрілу або іншої надзвичайної ситуації.

На другий день проходження курсу потрібно було написати тест, який включав у себе теоретичні запитання, які були розглянуті раніше. Після проходження тесту було проведено повторне практичне моделювання ситуації з оглядом та евакуацією постраждалого. Групи, що складалися з 4-6 людей, виконували це завдання під наглядом інструктора, який надавав коментарі щодо правильності виконання.

Після підбиття підсумків написаного теоретичного тесту та практичного завдання були видані сертифікати та турнікети, на пам’ять про цей курс. Знання першої допомоги є дуже важливим навичкою в будь-якому житті, але особливо важливим стає це знання під час військового стану. Незалежно від того, чи є людина частиною військової служби, чи живе у районі конфлікту, знання першої допомоги може допомогти врятувати життя.

© 2023 KNTU