Мета дисципліни: формування теоретичних знань та практичних навичок статистичної оцінки економічних явищ і процесів суспільного життя, оволодіння методами статистичного аналізу, формування вмінь: проводити статистичні дослідження, обчислювати узагальнюючі показники, будувати статистичні таблиці, графіки, виявляти закономірності та тенденції розвитку досліджуваних явищ.
Завдання дисципліни: засвоєння категорій статистичної науки; оволодіння статистичними методами та їх застосуванням в аналізі соціальних та економічних явищ та процесів; опанування методикою розрахунків макроекономічних показників; отримання навичок узагальнення результатів статистичного аналізу та розробки відповідних управлінських рішень.
Предметом вивчення дисципліни: розміри й кількісні співвідношення масових явищ і процесів у економіці, закономірності їх формування, розвитку і зв’язку.
Місце дисципліни в навчальному процесі підготовки бакалаврів: вивчення дисципліни ґрунтується на знаннях дисциплін: вища та прикладна математика, економічна теорія, інформатика, економетрика та оптимізаційні моделі.
Знання та вміння, що формуються під час вивчення дисципліни. Після вивчення дисципліни студент повинен:
|