Мета дисципліни: вивчення теоретичних основ взаємодії суспільства та природи і формування у студентів сучасної цілісної системи знань стосовно взаємозв’язку та взаємозалежності еколого-економічних складових процесу існування та розвитку національної ринково орієнтованої економіки.
Завдання дисципліни: засвоєння знань та навиків, направлених на визначення існуючих взаємозв’язків між соціально-економічними потребами суспільства та станом навколишнього середовища; визначення економічної цінності компонентів навколишнього середовища та включення еколого-економічних показників до системи економічних розрахунків; пошук шляхів підвищення еколого-економічної ефективності економіки за допомогою формування системи управління, адекватної до задач раціонального використання факторів середовища.
Предметом вивчення дисципліни: еколого-економічні відносини, що складаються у процесі взаємодії з довкіллям щодо використання ресурсів природи, її охорони і відновлення.
Місце дисципліни в навчальному процесі: Теоретичною і методологічною базою вивчення є наступні дисципліни: екологія, політекономія, мікроекономіка, економіка підприємств, регіональна економіка.
Знання та вміння, що формуються під час вивчення дисципліни. Після вивчення дисципліни студент повинен:
|